קצת עלינו


ב"ה
עמותת חיוכו של ילד לזכר ולע"נ יוסף חיים ומרים חממי ז"ל (ע"ר) הוקמה בשנת 2005 במטרה לסייע לחלשים ובעיקר ליתומים ואלמנות ומשפחות נזקקות.
העמותה פועלת בהיקף ארצי ומשתדלת לתת סיוע לכל פניה, בכל שנה הסתייעו על ידינו מאות משפחות של יתומים ואלמנות ומשפחות נזקקות!!!
1.אנו מחלקים תמיכה כספית לפני חגי תשרי ופסח ומשתדלים לתת לכל משפחה 1000 ש"ח הן בצ'קים והן בתווי קניה לרשתות הגדולות לכלל האלמנות , אנו תומכים בכ500 משפחות יתומים ואלמנות עם ילדים ,כשהנתונים נבדקים על ידנו בכל חצי שנה מחדש בצורה מקצועית ומאושרים ע"י גורמים מקצועיים ובקהילת המשפחה הנתמכת.
השנה עזרנו למשפחות האלמנות בתווי קניה ובצקים בסכום כולל של 900,000 ₪.
2.פרויקט הכנסת כלה בה אנו עוזרים לכלות יתומות וחתנים יתומים במצב כלכלי קשה להתחתן ולהקים את עצמם בצורה מכובדת.
השנה עזרנו לכ60 כלות יתומות בסכום מצטבר של למעלה מ180,000 ש"ח.
3.בחנוכה ,אנו שולחים מתנות ודמי חנוכה ליתומים ע"י שליח אישי עד הבית! אימוץ משפחה לדמי ומתנות חנוכה הינו 200 ₪
סה"כ תקציב מבצע דמי חנוכה ליתומים 100,000 ₪.
4. בפורים אנו שולחים משלוחי מנות מפוארים לשמח את לב האלמנות והיתומים ע"י שליח אישי עד הבית! משלוח מנות ליתום הינו כ18 ₪ ולמשפחה שלמה 200 ₪.
סה"כ תקציב מבצע משלוחי מנות לאמלנות ויתומים 100,000 ₪.
5. אירועי בר ובת מצוה לילדים וילדות יתומים/ות המתקיימים ברוב פאר והדר ואשר מאפשרים לאותם ילדי חמד להרגיש מלכים ליום אחד, יום אותו לא ישכחו כל חייהם. אירועים אלו נערכים כארבע פעמים בשנה ומשתתפים בהם כ240 יתומים ויתומות .
ההכנה לבר המצווה ,מתחילה חודשים מספר, קודם ליום הגדול. צוות מקצועי שלנו, מכין את המשפחה בכלל וחתן הבר מצווה בפרט, לקראת יומו הגדול ונוטע בלבם ערכי יסוד יהודיים, בצורה לימודית חוויתית שתישאר חקוקה בלבם לנצח . חתני הבר מצווה מקבלים זוג תפילין חדשות,כוס כסף לקידוש,שעון יד מהודר,מלגה כספית מכובדת ,טאבלט וביגוד חדש לכבוד המאורע,
מסיבת בר המצווה מתחילה בכותל המערבי ונמשכת לסעודה כיד המלך, עם שמחה וריקודים,בהשתתפות חבריו של הנער ומשפחתו .באולם שמחות מהודר.
כלות הבת מצווה מקבלות פמוט מכסף להדלקת נר שבת,תיק אופנתי, תכשיט זהב, מלגה כספית מכובדת, טאבלט, וכן ביגוד חדש לכבוד המאורע, גם אצלן מסיבת בת המצווה מתחילה בכותל המערבי ונמשכת לסעודה כיד המלך, עם שמחה וריקודים, באולם שמחות מהודר בהשתתפות חברות ובני המשפחה .
השנה קיימנו 4 ארועי בר מצווה ובת מצווה מרכזיים בסכום כולל של כ600,000 ₪.
למותר לציין כי אירועים אלו לא עולים כלל למשתתפים בהם והכל נעשה בהתנדבות מלאה ומכספי תרומות . גם האמהות האלמנות לא מקופחות ובנוסף לסיוע קבוע הניתן להן לאורך השנה הן מקבלות מתנה וחוות אירוע בלתי נשכח.
אנו מתאמצים לעמוד ביעד התמיכה והעידוד במשפחות האלמנות והיתומים הללו נערכים לחלוקה והעזרה השנתית ובעזרה השוטפת לחתונת כלות וחתנים יתומים,בר ובת מצווה לילדים יתומים בתקציב שנתי של 2,000,000 ש"ח .
אודה מאוד על שותפתכם גם הפעם, ובהוספה! ובוודאי שנזכה יחדיו לכל הברכות המובטחות, ככתוב "אם אתה משמח את שלי, אני משמח את שלך"!!
העמותה פועלת בשיתוף עם רשויות הרווחה השונות כדי להגיע למשפחות היתומים והאלמנות ולמלא עבורם את דמות האם או האב הכה חסרים עבורם.
מעבר למשאבים והתמיכה הכספית אותה מפנים בעמותה למשפחות, דואגים הפעילים גם למלא את צרכיהם הרגשיים של הילדים בכל שלבי חייהם. בהיות שאין להם אם או אב, נכנסת העמותה לחלל הריק שנוצר ומארגנת את השמחות עבור אותן משפחות יתומים. אם זה ציון הנחת תפילין לנערי בר מצווה, אירועי בר מצווה או בת מצווה, חתונות ואף ימי הולדת ועוד. המעורבות של עמותת 'חיוכו של ילד' בחיי משפחות היתומים והאלמנות היא עמוקה ומקיפה מאוד.
העמותה אף מארגנת אירועי חברה, טיולים מאורגנים, מסיבות גיבוש וכן דואגת לאטרקציות עונתיות עבור המשפחות.
כותב הרמב"ם: "חייב אדם להזהר ביתומים ואלמנות מפני שנפשן שפלה למאד ורוחם נמוכה… אפילו אלמנתו של מלך ויתומיו מוזהרים אנו עליהן שנאמר כל אלמנה ויתום לא תענון והיאך נוהגין עמהן לא ידבר אליהם אלא רכות ולא ינהוג בהן אלא מנהג כבוד ולא יכאיב גופם בעבודה ולבם בדברים קשים ויחוס על ממונם יותר מממון עצמו".
אנו בעמותת חיוכו של ילד שמנו לנו למטרה הקדושה להעלות את החיוך האבוד על פניהם של האלמנות והיתומים הרכים.

קצת עלינו